top of page

Esra Tekneci Kimdir?

Çocukluğumdan beri  çok net bildiğim  bir şey var '' eğer gerçekten inanırsak  her şey mümkün. ’’

 

 Lise yıllarımda  Grafik Tasarımı okurken  sonrasında devam etmek istediğim   ressam olma hayalimi,  o sıralar evimizdeki para ihtiyacı sebebiyle  bırakarak, hem para kazanmak hem de dünyayı gezebilmek için  bir diğer hayalim olan havayolu hostesliğini  yaptım. 

20 yıl boyunca devam ettiğim mesleğime,  2020 yılı mart ayında veda ederek Yaşam koçluğu yapmaya  başladım. 

 

Hayatımda herzaman eksikliğini  hissettiğim  ve bir türlü neden beceremediğimi anlamadığım tek şey  romantik ilişkilerdi. 

 

Ta ki ... dünyayı gezerken kendi kendime gözlemlediğim bazı şeyler sonucu uyanışa geçene kadar...

Peki ya  neden bazı kişilerin çok mutlu oldukları ilişkileri var da  bazılarının neden yok veya neden öyle değil?  Birileri çok mutlu, bolluk ve zenginlik içinde bir hayat yaşıyorken neden bazı kişiler acı çekiyor, zorlanıyor?

 

Şimdilerde deneyimlediğim  her şey  bu soruların peşinden gidip cevaplarını bulmamla başlamış oldu...

Ve tabi ki değişimi yarattığım ilk şey ROMANTİK İLİŞKİM oldu.

 

Her geçen yıl  birbirimize daha da büyük aşk  ve tutkuyla bağlı olduğumuz  harika bir ilişkimiz var.

 

Şükürler olsun ki,  Yaratım ilişki alanında da çok keyifli bir yolculuk.  Bu bilgiyi kendi hayat deneyimlerime taşıyabildiğim kendi enerji alanımda da yarattığım değişiklikler adına  bir rahatlıkla söyleyebiliyorum. 

Yeter ki isteyelim, her şey mümkün.

Benim için muazzam keyifli diğer yaratımlarımdan biri de hiç planlamadığım bir zamanda oyunculuğu da deneyimlemek oldu. 40 yaşımdan sonra insanların ‘’bu yaştan sonra yapması zor ne gerek var?’’  dedikleri bir şey benim için yine çocukluk hayallerimden birini çok büyük bir heyecanla yapabiliyor olmaktı.

Canım eşim Ahmet' le  birlikte şimdilerde birlikte satın aldığımız harika evimizde  resim yapmak, müzik ve sanatın bir çok dalıyla hayatın tadını çıkarıyorken yaşam koçluğu yapmak da muazzam keyifli ve büyük bir aşkla yaptığım işim.

YAŞAM KOÇLUĞUNA NASIL BAŞLADIM?

 

 Canım canıım varlıklarına şükran duyduğum hem bir iş hem de hayatın kendisinin bir hediye olduğunu hatırlatan hocalarım Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut'la , 2016 yılında ilk defa koçluk sertifika eğitimi  verdikleri sırada eğitim aldım. Eğitimimiz iki yıl kadar kocaman ve dolu dolu bir zaman içerisinde gerçekleşti.

Şimdi bu harika iş sayesinde sizlerin yaratımlarınıza eşlik etmek o kadar heyecan ve keyif verici ki.. 

Hiçbir şey tesadüf değil. Ve dahası için de buluşmak, paylaşmak ve şükredip  arttırmak için çok çok heyecenlıyım.

 

İyi ki varsınız  ❤️

Kocaman şükran, teşekkürler ve sevgilerimle.

AE64F3C0-4038-49B5-B311-EC2E3D5ABC9E.JPEG
bottom of page