top of page

GÜLÜMSEYELİM :) ÇÜNKÜ MUTLULUĞU SEÇEBİLİYORUZ!


Mutluluk bir duygudur hatta farkındalık geliştirdiğimizde bizlere sağlık açısından da iyi geldiğini hissettiğimiz diğer duygulardan farklı vücudumuz için iyi kimyasal maddeler salgılayan kuvvetli bir enerjidir.


Bizler, insan olarak duygularını seçebilen varlıklarız. Fakat seçim yapmadığımızda da duygularımızın kurbanı olabilecek kadar sınırlarımızın içinde sıkışıp kalabiliriz.


Dolayısıyla mutluluğu son plana ertelemiş kişiler hayattan istediğini alamayan kişiler olurlar.

İster sağlık, ister iş alanında, isterse ilişkilerimizde!


Önce iyi ''şeyler'' şartlar sağlansın ondan sonra '' gülümserim'' yaklaşımı zihinde başlayıp bedende yansımaya ve koşullanmaya devam eden çok sınırlayıcı bir düşünce düzeyidir.Oysa mutluluğu her koşulda seçebiliriz.


Nasıl mı? Sadece ufak bir gülümsemeyle başlayarak.


Bakış açımızı değiştirerek.

Değerli olduğumuzu hissederek.

Şükretme enerjisini hatırlayarak.

Şükür egzersizimizi yaparak.

Sevgiyi paylaşarak.

Berekete odaklanarak.


En önemlisi de gülümsemenin açtığı kapının ardındaki IŞIĞI önce kendimize yaymanın sonra da başkalarına yaymanın keyfini anlayarak...


Gülümsemeli çünkü mutluluk koşullara bağlı değildir, istediğimiz AN seçebileceğimiz, ışıktır, ilaçtır, sevgidir, şifadır!


Çok çok seçebilmemiz dileğimle!Aşağıdaki fotoğraflara bakıp her koşulda mutluluğu seçebilen insanların enerjilerinden ilham almayı ihmal etme.. Kaydır :) KALP


Koşullar ve sınırlar tamini yaratır. Gülümsemek de her koşulda mutlu olma varoluş seçimi yapmamızı ve hayat kalitemizi arttırmamızı sağlar.


Karamsar ve mutsuz olmak bir işe yarasaydı inanın şuan onunla ilgili bir yazı yazmış olurdum. İşe yaramıyoooor! :))) Aslında işe yaradığı tek yer var daha hızlı YOK ETME durumunu sağlamak.


Burada yazdığım her şey kendi hayatıma da uyguladığım ve de İŞE YARAR bilgiler olduğu için gönül rahatlığıyla işe yararlar diye de yazıyorum.🙏


Fakat şunu da unutmamak lazım ki tüm duyguları deneyimlemek ve tüm duyguların getirdiği renkliliği, çeşitliliği tatmak için varız. Üzüldüğünde o duyguna izin vermezsen diğer yüksek duyguları da baskılamış olursun. Başkasını suçlamadan, zarifçe ve rahatlıkla yaşadığın duygular coşkuyu da çok daha rahat seçebilmene sebep olacak.


Sadece üzülmek için yoksun...


Kendine hayatı doya doya yaşamak için izin ver.


Ve gülümse!


Çünkü iyi ki varsın 😍

Esra ❤️


151 görüntüleme

Commentaires


bottom of page